מהו DOM באתר אינטרנט?

זמן קריאה: 2 דקות

מהו DOM באתר אינטרנט?

בהקשר של אתרי אינטרנט, DOM ראשי תיבות של Document Object Model.

זהו ממשק תכנות עבור מסמכי HTML ו-XML, המייצג את המבנה של דף האינטרנט כמבנה דמוי עץ של אובייקטים.

ה-DOM הוא ממשק סטנדרטי המאפשר לתוכניות וסקריפטים לגשת ולעדכן באופן דינמי את התוכן, המבנה והסגנון של דף אינטרנט. באמצעות ה-DOM, מפתחים יכולים לתפעל דפי אינטרנט על ידי הוספה או הסרה של אלמנטים, שינוי תוכן או שינוי הסגנון של אלמנטים בודדים.

במילים פשוטות, ה-DOM הוא הדרך שבה דפדפני אינטרנט מתרגמים דפי אינטרנט למשהו שניתן להבין ולתמרן על ידי קוד.

הוא מספק דרך למפתחי אינטרנט לקיים אינטראקציה עם התוכן והמבנה של דפי אינטרנט, ומאפשרת יצירת אתרים דינמיים ואינטראקטיביים.

להלן רשימת מונחים הקשורים גם הם לטעינת דפי האתר ולשיפור זמני הטעינה מבחינת SEO:

מהירות דף: הכוונה היא לפרק הזמן שלוקח לדף אינטרנט להיטען לחלוטין.

זמן טעינת עמוד: זהו הזמן שלוקח לדף להיטען במלואו, מהרגע שמשתמש לוחץ על קישור ועד לרגע העיבוד המלא של הדף.

זמן תגובה של שרת: זהו הזמן שלוקח לשרת להגיב לבקשה מדפדפן. זמן תגובה מהיר יותר של השרת יכול לעזור לשפר את זמני טעינת הדפים.

אחסון דפדפן במטמון: זוהי טכניקה המאפשרת לדפדפן לאחסן קבצים סטטיים של דף אינטרנט (למשל, תמונות, גיליונות סגנונות, JavaScript) כך שלא יהיה צורך לטעון אותם מחדש בכל פעם שמשתמש מבקר באתר.

רשת מסירת תוכן (CDN): CDN היא רשת של שרתים המופצת ברחבי העולם שיכולה לעזור לשפר את זמני הטעינה של עמודים על ידי שמירת תוכן במטמון קרוב יותר למשתמשים.

דחיסה: זוהי טכניקה שניתן להשתמש בה כדי לדחוס את גודל הקבצים (למשל, תמונות, גיליונות סגנונות, JavaScript) כדי לצמצם את זמני הטעינה של הדפים.

אופטימיזציה של תמונות: הכוונה היא לתהליך של אופטימיזציה של תמונות כך שהן יהיו קטנות ככל האפשר מבלי להקריב את האיכות, מה שיכול לעזור להפחית את זמני הטעינה של העמוד.

הקטנה: זהו תהליך של הסרת תווים מיותרים (כגון רווחים ומעברי שורות) מהקוד כדי להקטין את גודל הקובץ ולשפר את זמני הטעינה של העמוד.

טעינה עצלה: זוהי טכניקה המאפשרת לדף אינטרנט לטעון רק את התוכן הנראה בשדה התצוגה של המשתמש, ולאחר מכן לטעון תוכן נוסף כאשר המשתמש גולל מטה בעמוד. זה יכול לעזור לשפר את זמני הטעינה של הדפים ולהפחית את עומס השרת.

AMP (Accelerated Mobile Pages) : AMP היא מסגרת קוד פתוח שנועדה לשפר את זמני הטעינה של דפים ניידים על ידי פישוט HTML, הגבלת השימוש ב-JavaScript ואופטימיזציה של תמונות. דפי AMP נשמרים במטמון על ידי Google, מה שיכול לשפר עוד יותר את זמני הטעינה עבור משתמשים בנייד.

 

לאיזה חלק במאמר תרצה לחזור?

אלי סאסי
מאיה ביטוןמאיה ביטון
15:53 11 Oct 22
לא יצא לי לבדוק עם יותר מדי משווקים אבל ראיתי המלצה על אלי שקרצה לי והתחלנו תהליך, לא היה לנו דף נחיתה אז הוא בנה לי אחד מ-0 הקשיב לכל תיקון/שינוי הכי קטן שצריך ויצא מהמם ומרשים!!אחר כל התחלנו עם השיווק הממומן, במילות מפתח הכי חזקות הדף שלי נמצא על התוצאה הראשונה בראש העמוד תוך זמן קצר כבר התחלתי לקבל לידים למרות החגים!ממליצה בחום?
Nir DahanNir Dahan
13:03 17 Sep 22
הגעתי לאלי אחרי שעברתי 3 חברות מהמובילות בתחום קידום האתרים ו איכזבו אותי מאוד התלבטתי אם אלי יקדם את האתר מאחר וראיתי שהוא מלמד קידום אתרים שיתפתי אותו בדילמה גיליתי בן אדם מדהים,סבלני,גמיש ואז החלטתי ללמוד קידום אתרים למרות שאני לא קשור לתחום למדתי בשביל לקדם את האתר שלי באופן עצמאי.לאחר מספר שיעורים הגעתי למקומות קידום שלא חלמתי עליהם בזכותו של אלי סאסי .תמיד היה זמין וקשוב לשאלות שלי.ממליץ מאוד מאוד ללמוד קידום/לקדם אתר אצל אלי סאסי .היה שווה הכל כי בזכות הידע שנתן לי הגעתי למקומות קידום מדהימים.
Roman WeinsteinRoman Weinstein
13:14 18 Aug 22
אלי הוא אחד אנשי הקידום הכי תותחים בארץ. גוגל העניש את האתר שלנו בגלל תקלות בשרת וכל המילים שלנו עפו לעמוד 10 תוך פחות מ3 חודשים אלי הטיס הכל למקום הראשון. כל פרוייקט שיש לי ישר הולך לאלי. מלך.
dor yehudador yehuda
07:27 18 Aug 22
חיפשתי דרך לקדם את העסק שלי בגוגל ועשיתי סקר שוק נרחב. לאחר המלצות רבות הגעתי לאלי שהוא אחת הבחירות הטובות ביותר לעסק שלי!נתחיל בזה שהפרסום היעיל ביותר והלקוחות לא מפסיקים להגיע.אני כבר שנה עובד איתו ובכל שאלה / בקשה / התייעצות הוא תמיד נותן 200% בשביל הלקוחות שלו ובגובה העיניים!מאחל לעצמי שכל האנשי מקצוע שאבחר לעבוד איתם יהיו כמוהו האיש ברכה לכל עסק!
Lian DigmiLian Digmi
07:21 18 Aug 22
קודם כל ולפני הכל אלי הוא הבנאדם שיכול להוביל את העסק שלך לשמיים ,בזכותו העסק שלי במקום אחר לגמרי !מלבד זאת שהוא יודע להקשיב וחושב קדימה מה הכי טוב לעסק שלי,הוא אכפתי ותמיד בודק שואל ושם בשבילי!תודה אלי על הכל אין עלייך !!!!
js_loader

גם לאתר שלך
יש מקום בעמוד ה -1 בגוגל

אלי סאסי

מאמר זה נכתב ע"י אלי סאסי.
מקדם אתרים משנת 2010, מומחה בבנייה וקידום אתרים בגוגל בשיטות SEO&PPC.

אולי תתעניין גם ב: פרסום בגוגלבניית אתרים