לוגו אלי סאסי

What is Noindex?

תוכן עניינים

"Noindex" הוא מונח המשמש באופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) כדי להורות למנועי חיפוש לא להוסיף לאינדקס דף אינטרנט או תוכן מסוים באתר. כאשר מנוע חיפוש סורק אתר, הוא מוסיף לאינדקס את התוכן כדי שיהיה ניתן לחיפוש בתוצאות החיפוש. עם זאת, אם דף אינטרנט מסומן כ"noindex", הוא אומר למנוע החיפוש לא לכלול את הדף המסוים הזה באינדקס שלו.

זה יכול להיות שימושי מסיבות שונות, כמו אם הדף מכיל תוכן משוכפל, אם הדף נמצא בפיתוח, או אם הדף מכיל תוכן לא איכותי או לא רלוונטי שעלול לפגוע בדירוג הכללי של האתר.

תג "noindex" מתווסף בדרך כלל לקוד HTML של דף אינטרנט בקטע , באמצעות מטא תג.
ניתן לשלב תג זה גם עם תגיות אחרות, כגון "nofollow"
כדי לציין שמנועי חיפוש לא צריכים לעקוב אחר קישורים בדף.

כאשר מנוע חיפוש סורק אתר אינטרנט, הוא מחפש דפים לאינדקס ולדירוג בתוצאות החיפוש שלו. עם זאת, לא כל הדפים באתר הם בהכרח חשובים או רלוונטיים מספיק כדי להיות אינדקס. לדוגמה, דפים שהם כפילויות של דפים אחרים באותו אתר, או דפים שנמצאים בבנייה ועדיין אינם מוכנים לצפייה ציבורית, עשויים שלא להיות שימושיים או אינפורמטיביים למשתמשים ועלולים לפגוע בדירוג הכולל של אתר בתוצאות החיפוש.

על ידי שימוש בתג noindex בקוד ה-HTML של דף, מנהלי אתרים ומקצועני קידום אתרים יכולים לומר למנועי החיפוש לא להוסיף את הדף הזה לאינדקס. המשמעות היא שהדף לא יופיע בתוצאות החיפוש, גם אם משתמש יחפש מילת מפתח או ביטוי רלוונטיים.

להלן כמה מקרי שימוש נפוצים לשימוש בתג noindex:

תוכן משוכפל: אם לאתר יש מספר עמודים עם תוכן זהה או דומה, ייתכן שמנועי החיפוש לא ידעו איזה עמוד לאינדקס ולדרג, מה שעלול לפגוע ב-SEO הכולל של האתר. הוספת תג noindex לדפים אלה יכולה לסייע במניעת בעיה זו.

תוכן דק או באיכות נמוכה: דפים עם תוכן מועט או ללא ערך, כגון דפים עם מילים ספורות בלבד או ללא מידע ייחודי, עלולים לפגוע בדירוג האתר. על ידי שימוש בתג noindex בדפים אלו, מנהלי אתרים יכולים למנוע ממנועי חיפוש להוסיף אותם לאינדקס ולהימנע מפגיעה ב-SEO הכולל שלהם.

דפים בפיתוח: אם לאתר אינטרנט יש דפים שעדיין אינם מוכנים לצפייה ציבורית, מנהלי אתרים יכולים להשתמש בתג noindex כדי למנוע ממנועי חיפוש להוסיף את הדפים הללו לאינדקס עד שהם מוכנים לצפייה ציבורית.

ראוי לציין ששימוש בתג noindex אינו ערובה לכך שדף לא יופיע בתוצאות החיפוש. מנועי חיפוש עדיין עשויים למצוא את הדף ולהוסיף אותו לאינדקס אם הוא מקושר מדפים אחרים, למשל. עם זאת, שימוש בתג noindex יכול לעזור למנוע מרוב מנועי החיפוש להוסיף את הדף לאינדקס ויכול להיות כלי שימושי לניהול קידום אתרים של אתר.

אולי תרצו לקרוא גם על: