לוגו אלי סאסי

http/2: במה הוא שונה מה HTTP הרגיל שאנחנו מכירים

תוכן עניינים

http/2: במה הוא שונה מה HTTP הרגיל שאנחנו מכירים?

HTTP/2 (Hypertext Transfer Protocol גרסה 2) הוא גרסה עיקרית של פרוטוקול רשת HTTP שפותח על ידי IETF (Internet Engineering Task Force). הוא תוכנן לשפר את הביצועים של HTTP/1.1 על ידי טיפול במגבלות ובחסרונות שלו.

HTTP/2 תוכנן להיות מהיר יותר, יעיל יותר ובטוח יותר מקודמו. זה משיג זאת על ידי הצגת מספר תכונות חדשות, כולל:

ריבוי: HTTP/2 מאפשר שליחה וקבלה של מספר בקשות ותגובות בו-זמנית על פני חיבור TCP יחיד, מבטל את הצורך במספר חיבורים ומצמצם את ההשהיה.

דחיפה של שרת: HTTP/2 מאפשרת לשרתים לדחוף משאבים ללקוחות לפני שהלקוח מבקש אותם, מה שמפחית את מספר הנסיעות הלוך ושוב הנדרשות לטעינת עמוד.

דחיסת כותרת: HTTP/2 דוחסת מידע כותרת, מפחיתה את כמות הנתונים שיש להעביר, ומפחיתה את התקורה הקשורה לפרוטוקול.

תעדוף זרם: HTTP/2 מאפשר ללקוחות לתעדף בקשות ותגובות, ומבטיח שבקשות חשובות יותר יעובדו תחילה.

בסך הכל, תכונות אלו מאפשרות ל-HTTP/2 לשפר משמעותית את המהירות והיעילות של הגלישה באינטרנט,
במיוחד עבור אתרים המשתמשים במשאבים רבים, כגון תמונות או סרטונים.

יישום HTTP/2 באתר האינטרנט שלך דורש כמה שלבים. להלן מדריך שיעזור לך להתחיל:

שלב 1: בדוק תאימות עם ספק האירוח שלך
הצעד הראשון הוא לבדוק אם ספק האירוח שלך תומך ב-HTTP/2. רוב ספקי האחסון תומכים היום ב-HTTP/2, אבל תמיד טוב לבדוק איתם כדי לוודא. אתה יכול גם לבדוק אם האתר שלך כבר פועל על HTTP/2 על ידי ביקור באתר ושימוש בתוסף דפדפן כמו HTTP/2 ו-SPDY Indicator.

שלב 2: שדרג ל-HTTPS
HTTP/2 דורש שימוש בהצפנת HTTPS, לכן עליך לוודא שהאתר שלך משתמש ב-HTTPS. אם אינך משתמש כבר ב-HTTPS, תצטרך לרכוש אישור SSL/TLS מרשות אישורים ולהגדיר אותו בשרת שלך. לאחר התקנת האישור, הפנה מחדש את כל בקשות ה-HTTP ל-HTTPS כדי להבטיח שכל התעבורה מוצפנת.

שלב 3: הפעל HTTP/2 בשרת שלך
אם ספק האירוח שלך תומך ב-HTTP/2, אתה יכול בדרך כלל להפעיל אותו דרך לוח הבקרה של האירוח שלך. לחלופין, תוכל ליצור קשר עם ספק האירוח שלך כדי להפעיל עבורך HTTP/2. אם אתה מנהל שרת משלך, אתה יכול להפעיל HTTP/2 על ידי התקנה והגדרה של שרת אינטרנט שתומך ב-HTTP/2, כגון Apache או Nginx.

שלב 4: בצע אופטימיזציה של האתר שלך עבור HTTP/2
כדי להפיק את המרב מ-HTTP/2, עליך לבצע אופטימיזציה לאתר שלך. הנה כמה טיפים:

איחוד את המשאבים שלך: HTTP/2 מאפשר שליחת בקשות מרובות בחיבור יחיד, לכן מומלץ לשלב משאבים מרובים כמו CSS, JavaScript ותמונות לתוך פחות קבצים כדי להפחית את מספר הבקשות.

השתמש בדחיפה של שרת: HTTP/2 מאפשר לשרת לדחוף משאבים ללקוח לפני שהם מתבקשים, לכן מומלץ להשתמש בדחיפה של שרת כדי לשלוח משאבים קריטיים כמו CSS ו-JavaScript ללקוח.

תעדוף את המשאבים שלך: HTTP/2 מאפשר לך לתעדף את המשאבים שלך, לכן מומלץ לתעדף משאבים קריטיים כמו מסמך HTML, CSS ו-JavaScript כדי להבטיח שהם נטענים תחילה.

שלב 5: בדוק ועקוב אחר האתר שלך
לאחר שהפעלת HTTP/2 וביצעת אופטימיזציה לאתר שלך, מומלץ לבדוק ולנטר את האתר שלך כדי לוודא שהוא מציג ביצועים טובים. אתה יכול להשתמש בכלים כמו Google PageSpeed Insights או GTmetrix כדי לבדוק את ביצועי האתר שלך ולזהות את כל הבעיות שיש לתקן.

על ידי ביצוע שלבים אלה, תוכל להפעיל HTTP/2 באתר האינטרנט שלך ולנצל את היתרונות שלו.

אולי תרצו לקרוא גם על: