לוגו אלי סאסי

"איך להשתמש בכלי Structured Data Testing Tool לשדרוג נתוני Schema?"

תוכן עניינים

פוסט בלוג זה נועד לספק מדריך מקיף לשימוש בכלי בדיקת הנתונים המובנים לשדרוג נתוני סכימה. חקור את השלבים הכרוכים במינוף כלי זה כדי לשפר את קידום האתרים וחוויית המשתמש של האתר שלך, להבין את החשיבות של נתונים מובנים ולמד כיצד לזהות ולתקן בעיות פוטנציאליות.

מדוע נתונים מובנים חיוניים עבור האתר שלך?

נתונים מובנים ממלאים תפקיד מכריע בשיפור הנראות והביצועים של האתר שלך. על ידי מתן מידע ברור ומאורגן למנועי החיפוש על דפי האינטרנט שלך, נתונים מובנים עוזרים למנועי החיפוש להבין את ההקשר והרלוונטיות של התוכן שלך. זה, בתורו, משפר את הסיכוי של האתר שלך להופיע בתוצאות חיפוש רלוונטיות ולמשוך תנועה אורגנית.

אחד היתרונות המרכזיים של נתונים מובנים הוא שהם מאפשרים למנועי חיפוש להציג Rich Snippets, שהם תוצאות חיפוש משופרות המספקות למשתמשים מידע מפורט יותר על דף אינטרנט ישירות בדף תוצאות החיפוש. Rich Snippets יכולים לכלול דירוגים, ביקורות, מחירים ומידע רלוונטי אחר, מה שהופך את האתר שלך למושך ואינפורמטיבי יותר עבור מבקרים פוטנציאליים.

יתרה מכך, נתונים מובנים גם משפרים את חווית המשתמש בכך שהם מאפשרים למנועי חיפוש להבין טוב יותר ולהציג את התוכן שלך בפורמטים שונים, כגון לוחות ידע, קרוסלות וקטעי טקסט מוצגים. פורמטים אלה לא רק מספקים למשתמשים מידע מקיף יותר אלא גם משפרים את הנראות והאמינות הכוללת של האתר שלך.

בנוסף לשיפור הנראות של מנועי החיפוש וחווית המשתמש, לנתונים מובנים יש גם תפקיד מכריע בתמיכה ביישום אסטרטגיות SEO מתקדמות, כגון אופטימיזציה של חיפוש קולי ואינדקס מובייל ראשון. עם השימוש הגובר בעוזרות קוליות ובמכשירים ניידים לשאילתות חיפוש, נתונים מובנים מאפשרים למנועי חיפוש לפרש ולהציג את התוכן שלך במדויק למשתמשים, ללא קשר למכשיר שבו הם משתמשים.

כיצד להשתמש בכלי בדיקת הנתונים המובנים: מדריך שלב אחר שלב

השימוש בכלי בדיקת הנתונים המובנים הוא תהליך פשוט שיכול לעזור לך להבטיח את הדיוק והיעילות של נתוני הסכימה שלך. להלן מדריך שלב אחר שלב לשימוש יעיל בכלי זה:

 • 1. גש לכלי:
  התחל בניווט אל הכלי לבדיקת נתונים מובנים של Google. אתה יכול פשוט לחפש אותו בגוגל או לגשת אליו דרך Google Search Console.

  2. הזן את כתובת האתר או הקוד שלך:
  ברגע שאתה נמצא בממשק של הכלי, הזן את כתובת האתר של דף האינטרנט שברצונך לבדוק, או הדבק את קטע הקוד המכיל את סימון הסכימה שלך.

 • 3. נתח את התוצאות:
  לאחר הזנת כתובת האתר או הקוד, לחץ על כפתור "הפעל בדיקה". לאחר מכן הכלי ינתח את הנתונים ויספק לך דוח מפורט על הנתונים המובנים שנמצאים בדף האינטרנט שלך.
 • 4. עיין בדוח:
  הקדישו זמן לעיון בדוח שנוצר על ידי הכלי. זה ידגיש שגיאות, אזהרות או הצעות לשיפור ביישום הסכימה שלך. שימו לב היטב לכל שגיאה קריטית שעלולה להפריע למנועי החיפוש לפרש נכון את הנתונים שלכם.
 • 5. בצע התאמות נחוצות:
  אם הכלי מזהה בעיות כלשהן בנתונים המובנים שלך, חיוני לנקוט בצעדים הדרושים כדי לתקן אותן. זה עשוי לכלול עריכה או עדכון של סימון הסכימה שלך כדי להתאים להנחיות המומלצות.

בעיות נפוצות וכיצד לתקן אותן: האם אתה מתמודד עם אחד מאלה?

זה לא נדיר להיתקל בבעיות בעבודה עם נתונים מובנים וסימון סכימה. עם זאת, בעזרת כלי בדיקת הנתונים המובנים, תוכל לזהות ולתקן בקלות את הבעיות הנפוצות הללו. להלן מספר בעיות נפוצות שאתה עשוי להיתקל בהן וכיצד לטפל בהן:

 • 1. נתונים חסרים או לא שלמים:
  אחת הבעיות הנפוצות ביותר היא נתונים חסרים או לא שלמים בסימון הסכימה שלך. זה יכול לקרות כאשר אתה שוכח לכלול מאפיינים חיוניים או לא מספקים את המידע הנדרש. כדי לתקן זאת, בדוק היטב את סימון הסכימה וודא שכל השדות הדרושים ממולאים כהלכה.
 • 2. סימון לא חוקי:
  סימון לא חוקי מתרחש כאשר קוד הסכימה אינו בנוי כהלכה, מכיל שגיאות תחביר או אינו עומד בהנחיות הנדרשות של schema.org. כלי בדיקת הנתונים המובנים ידגיש שגיאות אימות שהוא מוצא. כדי לתקן זאת, בדוק שוב את הקוד שלך עבור טעויות, כגון תגי סגירה חסרים או ערכי מאפיינים שגויים. לאחר הזיהוי, בצע את התיקונים הדרושים כדי להבטיח סימון חוקי.
 • 3. אי התאמה של סכימה:
  בעיה נוספת שעלולה להתעורר היא אי התאמה של סכימה, כאשר סוג הסכימה שבה אתה משתמש אינו תואם לתוכן של דף האינטרנט שלך. זה יכול להוביל לבלבול עבור מנועי החיפוש ולפרשנות שגויה של הנתונים שלך. כדי לתקן זאת, סקור את סוג הסכימה שבה אתה משתמש וודא שהיא מייצגת במדויק את התוכן בדף האינטרנט שלך. בצע את כל ההתאמות הנדרשות כדי ליישר את סוג הסכימה עם התוכן בפועל.

ניטור ועדכון נתוני הסכימה שלך: האם מדובר בהגדרה חד פעמית?

לא, הגדרת נתוני הסכימה שלך אינה משימה חד פעמית. זה חיוני לנטר ולעדכן באופן קבוע את נתוני הסכימה שלך כדי להבטיח את הדיוק והיעילות שלה. להלן מספר סיב
ות מדוע יש צורך במעקב ועדכון מתמשכים:

ראשית, תוכן האתר שלך עשוי להשתנות עם הזמן. ייתכן שיתווספו דפים חדשים, ייתכן שדפים קיימים יעודכנו, או שחלק מהדפים יוסרו כליל. המשמעות היא שיש להתאים את נתוני הסכימה שלך בהתאם כדי לשקף את השינויים הללו. על ידי ניטור קבוע של תוכן האתר שלך ועדכון נתוני הסכימה שלך, אתה יכול להבטיח שהנתונים המובנים מתאימים למצב הנוכחי של האתר שלך.

שנית, מנועי חיפוש מעדכנים לעתים קרובות את האלגוריתמים וההנחיות שלהם לנתונים מובנים. משמעות הדבר היא שמה שנחשב בעבר לשיטות עבודה מומלצות עשוי כבר לא להספיק. על ידי הישארות מעודכנת בהתפתחויות העדכניות ביותר בסימון סכימות והתאמת נתוני הסכימה שלך בהתאם, תוכל להבטיח שהאתר שלך יישאר תואם לסטנדרטים הנוכחיים וממקסם את הנראות שלו בתוצאות של מנועי החיפוש.

לבסוף, ניטור ועדכון שוטפים של נתוני הסכימה שלך מאפשרים לך לזהות ולתקן כל בעיה שעלולה להתעורר. כפי שהוזכר קודם לכן, יכולות להיות בעיות נפוצות כמו סימון חסר או לא חוקי. על ידי בדיקה ובדיקה קבועה של נתוני הסכימה שלך באמצעות כלים כמו הכלי לבדיקת נתונים מובנים, אתה יכול לזהות ולתקן במהירות כל בעיה, ולהבטיח שהנתונים המובנים שלך ללא שגיאות ומוטבים.

על ידי מינוף הכלי לבדיקת נתונים מובנים, אתה יכול לשדרג ביעילות נתוני Schema, להגביר את הנראות של האתר שלך ולשפר את חווית המשתמש. זכור, נתונים מובנים אינם הגדרה חד פעמית אלא דורשים ניטור ועדכון מתמשכים כדי להבטיח את הייצוג המדויק ביותר של תוכן האתר שלך.

אולי תרצו לקרוא גם על: