רוצה להתייעץ? מלא/י פרטים, או חייג/י: 0546700290
SEO

כיצד ניתוח דאטה מסייע לקידום SEO?

ערוץ 14 לשעבר
משלוחה
גוני קריספי-לקוח SEO
rotter
שיא גל
FXP - לקוח קידום אתר וסריקת שגיאות
לקוח SEO

גוגל ויתר מנועי החיפוש פועלים בכל רגע נתון כדי להשתפר ולשדרג את האלגוריתם שלהם תוך שהם חורטים על דגלם להביא לגולשים את האתרים הרלוונטיים והטובים ביותר.

מה זה אומר עבורנו? שהאתר שאנחנו מקדמים פשוט חייב לתת את החוויה האולטימטיבית לגולשים שלנו. לא מספיק שנכתוב תוכן נפלא ולא מספיק שנעשה אופטימיזציית On-Site או Off-Site בצורה השיטתית והנכונה ביותר. בסופו של יום, אם כל המרכיבים הללו לא מצולחתים נכון עבור ה"סועדים" שלנו, אז מרבית הסיכויים שהמנה פשוט תחזור למטבח.

בין קידום אתרים לניתוח אתרים

חברת קידום אתרים שלוקחת את אתרי הלקוחות שלה תחת חסותה, פשוט חייבת להיות מסוגלת להבין את הדרך שבה הגולשים מתנהגים באתר. לא מספיק לבצע פעולות יבשות שונות ולהמתין לתוצאות. עלינו תמיד להיות עם האצבע על הדופק ולבדוק כיצד הגולשים שהגיעו בדרכים שונות לאתר הגיבו אליו.

בנימה זו נקפוץ עכשיו למים העמוקים ונסביר על אחד מהכלים החינמיים והעוצמתיים ביותר של גוגל – כלי האנליטיקס.

מה זה בעצם Google Analytics

גוגל אנליטיקס הוא כלי שאוסף סטטיסטיקות על הגולשים. לאלו מכם שלא מכירים, אל דאגה, גוגל לא מנגישים פרטים כמו תעודת זהות, שם וכתובת. יותר מדובר בסטטיסטיקות של כלל הגולשים עם אפשרויות שונות לפילוח.

כך לדוגמא ניתן לפלח רק את הגולשים שהגיעו דרך קידום אורגני. משם ניתן לפלח את הגולשים הללו ולהבין מי הם הגולשים שהגיעו אורגנית אבל רק מהנייד. משם אפשר לפלח אפילו יותר ולהגיד מי מהם הגיע מאייפון ואפילו מי הגיע מאייפון וביצע המרה באתר.

שיפור חווית המשתמש באתר והשפעתה

עם המיומנות שבאה עם הזמן ועם החתירה בכל עת למצוא ולגבש מסקנות חדשות, אפשר להבין ולזהות מהי חווית המשתמש של הגולשים. לגוגל חשוב לדעת כיצד הגולשים מתנהגים באתר ואם הם מזהים למשל גולשים רבים שנוחתים בדף מסוים ויוצאים ממנו חזרה לתוצאות החיפוש, אז הרי שייתכן והתוכן לא היה רלוונטי או שהמבנה של האתר פשוט עודד אותם לעזוב ולחפש אתר נוח יותר.

דבר נוסף שחשוב לזכור הוא שכמקדמי אתרים אנחנו לא רק פועלים להביא את אתרי הלקוחות שלנו למקומות הראשונים, אלא גם אנחנו רוצים שהם ירוויחו לקוחות חדשים – אחרת מה עשינו בכל זה? לכן, חשוב לנתח את אתרי הלקוחות ולהבין אם אותם הגולשים מהדוגמה הראשונה המירו או לא.

מקרה בוחן

לצורך הדוגמה, לפני מספר חודשים שמנו לב שגולשים מאייפון פשוט לא משאירים פרטים. אז הלכנו ובדקנו. מה שמצאנו הוא שבגרסת הנייד של מכשירי אפל, טופס צור הקשר נחתך בצורה שמקשה להבין מה אומר כל שדה כמו שם מלא, טלפון ומהות הפניה. הגולשים פשוט החליטו שלא ישאירו ואנחנו מצידנו הפסדנו פניה. בזכות גוגל זיהינו שמשהו לא בסדר, שאלנו את השאלה הנכונה ולאחר בדיקה קצרה הגענו גם לתשובה.

לסיכום, גוגל אנליטיקס ו-SEO פשוט הולכים ביחד וברגע שמקדמים אתרים, חשוב לרדת אל השטח ולבדוק את התוצאות.

ובהקשר של "הולכים יחד" קראו על בניית אתר תדמית בהתאמה לקידום אורגני >>

נכתב ע"י מומחי חברת מקום ראשון

CTR SEO1

החשיבות של מטה טייטל מזמינה

הקלדתם ביטוי כלשהו במנוע החיפוש? מיד קפצו מולכם מגוון רחב אתרים שונים שכולם ככולם מציעים את המידע הרלוונטי עבורכם. המבנה של האתרים המופיעים הוא ברור

Read More »
SEO
רוצה לספר לי על האתר שלך? מלא/י פרטים, או חייג/י: 0546700290

* נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד
© 2010-2019 כל הזכויות שמורות – אלי סאסי. אין להעתיק תוכן ללא אישור מפורש בכתב מבעל האתר

האתר נבנה עוצב ומקודם ב ❤ ע"י אלי סאסי

elisasi

היושש… שמח שבחרת ללחוץ עלי : )

קוראים לי דיזי אני הדינוזאור של אלי סאסי
כשהוא מקדם אתרים אני סוגר לו לקוחות חדשים : )

רק המגניבים בוחרים להקליק עלי וזה ממש מרגש אותי

קיבלת ממני הנחה על קידום אורגני + כתבת יח"צ כל חודש במתנה מהאתרים המובילים בישראל מה שיקדם אותך מהררררררררר יותר מאחרים אבל ששש… זה בנינו אה?!

כדי שאדע שבאת דרכי,  תכתוב את הקוד #דינוזאור# בשדה המתאים: