תפריט

בניית פרופיל קישורים חיצוניים

לגוגל יש למעלה מ-200 פרמטרים שונים על-פיהם מנוע החיפוש הפופולרי בעולם מחליט את מי להציג ראשון עבור שאילתת החיפוש של הגולש/ת. רבים מן הפרמטרים השונים לא מוכרזים באופן רשמי ולכן זוכים להמון שעות מחקר של חברות קידום אתרים המבקשות לפצח את השיטה. חלק קטן אך משמעותי מן הפרמטרים ידועים ומוכרזים ובמאמר הבא בחרתי להתייחס לפרופיל הקישורים החיצוניים.

החשיבות של קישורים חיצוניים

נתחיל בהגדרות. קישורים חיצוניים הם למעשה לינקים המובילים לדפים שונים באתר שאנו מקדמים מתוך אתרים אחרים. ישנם קישורים רגילים המפנים לאתר וישנם קישורים שיש בהם תגיד nofollow שהמשמעות היא שהאתר המקשר אומר לגוגל: אל תעקבו אחרי הקישור הזה.

ולמה יש תגית nofollow?

כי קישורים מאתרים חיצוניים הם פרמטר קידום של גוגל. גוגל רואים באתרים חזקים המקשרים לאתר שלנו, כמעין המלצה אינטרנטית שמחזקת את סמכות האתר ולכן ישנם אתרים שלא באמת ירצו לשמש כממליצים. בין האתרים שישתמשו בתגיות הללו ניתן למנות פורומים ואינדקסים שבהם גולשים יכולים להעלות קישורים כחלק מהתוכן שהם כותבים, אך האתר עצמו מתנער מן ההמלצה כי הוא איננו שולט בה ומכיר אותה.

קישורים הם עד כדי כך גורם משמעותי בקידום?

כל חברת SEO משקיעה בלקוחותיה זמן בלתי מבוטל בהרחבת פרופיל הקישורים החיצוניים. מדובר בפרמטר חשוב ובעל השפעה שבכל פעם מוכיח את עצמו מחדש. אומרים שתוכן הוא המלך ועל אף שלרוב הדבר הוא נכון, עדיין ישנם אתרים דוגמת אתרי סחר שבהם יש דפים שכוללים רק מוצרים ומתקדמים יפה בתוצאות החיפוש. מה הסוד? לא טעיתם, מפסיק להקים פרופיל קישורים איכותי כדי לפלס את הדרך של דף המוצרים אט אט אל התוצאות הראשונות.

קידום ובניית אתרים>>

מה זה אומר פרופיל קישורים איכותי?

לא כל אתר יכול לקשר לאתר מקביל וחשוב לשים דגש על רלוונטיות. קחו לדוגמה אתר למכירת מכונות תפירה. יהיה הגיוני שנקשר אליו מתוך אתר שעוסק במוצרי חשמל יותר מאשר שנקשר מאתר שעוסק במכונאות רכב. כנ"ל יהיה הגיוני לקשר מאתר שעוסק ברהיטים לבית מאשר אתר שעוסק בריהוט למשרד.

הקפידו לרוב לשמור על רלוונטיות של הקישורים. ובאשר ל-nofollow, חשוב לשלב את הקישורים הללו גם בפרופיל הקישורים שהרי גולשים מדברים וממליצים אחד לשני, וגוגל רואים בכך כקישורים טבעיים שיכולים לעלות בפורומים ואינדקסים שונים.

CTR SEO1

החשיבות של מטה טייטל מזמינה

הקלדתם ביטוי כלשהו במנוע החיפוש? מיד קפצו מולכם מגוון רחב אתרים שונים שכולם ככולם מציעים את המידע הרלוונטי עבורכם. המבנה של האתרים המופיעים הוא ברור

Read More »