הפעם אני רוצה לומר את דעתי על נושא שיש עליו כמה וכמה דעות. אני נתקל רבות בשאלות של לקוחות בנושא קישורים וכתיבה ברשת. האם זה טוב? לא טוב? מוסיף? גורע? ובכן במאמר זה אנסה לעשות סדר!
השתתפות בבלוגים/פורומים/ אתרים.
 דעתי מתחלקת ל3 חלקים.
1- אין שום בעיה להתערב בפורום מקצועי לענות על שאלות ולעזור בכל מה שקשור לתחום שלך. זה דבר שעוזר גם לך כבעל עסק וגם לגולש שמקבל ערך מוסף מהתשובה שלך.
2- קישורים: בעקרון אין בעיה בלהוציא קישורים אך חובה לשים לב לבעיה שיכולה להיווצר, ביצירת קישורים בפורומים/אתרים ובמיוחד בבלוגים זה שיום אחד הם יכולים להיסגר. ומה שיצא מזה זה קישורים שמובילים לשום מקום. באותה מידה אם מבצעים החלפת קישורים מומלץ תמיד לעקוב אחרי האתר ולראות האם האתר עדיין באוויר והקישור עובד ותקין. בנוסף יש לשים לב שהנושא שאתה כותב עליו מתאים לסוג הפורום ולא סתם זרוק איפשהו באתרי תוכן שלא קשורים לנושא האתר. גוגל שונא קישורי זבל ופוגע ישירות באתר כזה.
ניתן להוציא קישורים גם ע"י כתיבת מאמרים איכותיים והוצאת קישור בהתאם.
3- השיטה הכי אפקטיבית שאמליץ היא לקחת אתר מקצועי או 2 ולבסס את עצמך כמומחה בתחום במטרה באמת לענות לשאלות ולתת עזרה בתחום שלך, עדיף ליצור פורום משלך באתר שלך ולהפנות לשם את הגולשים ובכך לגרום לזמן שהייה באתר ולחזרה של גולשים אל האתר שלך דבר שמשפר משמעותית את הדירוג וקידום האתר בגוגל