עד לפני העדכונים האחרונים של גוגל "קידום אתרים" היה מקצוע טכני לחלוטין.
לאחר העדכונים, מקדם אתרים חייב להיות איש פרסום של ממש!

במאמר זה אנסה להסביר את ההבדלים בין הקידום של פעם לקידום של היום, ובנוסף אחשוף כמה סודות של מקדמי אתרים שלא כולם יודעים!

מקדם אתרים של פעם

עד לפני שנה שנתיים, מקדמי אתרים היו אנשים שתחום העיסוק שלהם הוא טכני כמעט עד לרמה של מתכנת! העבודה הייתה מתבצעת בעיקר כדי לספק את גוגל וללכת לפי חוקי גוגל המקובלים.

כיום, מקדם אתרים נדרש ליכולות גבוהות הרבה יותר. לא מספיק ידע טכני בקידום אתרים ומאמרים וקישורים הפכו לדבר בסיסי ביותר בקידום. ניתן לראות לא מעט אתרים ששלטו בעמוד הראשון בגוגל ביד רמה והיום גוגל זרקה אותם אחרי עמוד 10. זה לא אומר שהמקדמים של אתרים אלה היו גרועים ויכול להיות שגם הם היו ערים לשינויים בגוגל,

מה שקרה הוא שעבודת מקדם אתרים נהפכה לקשה ביותר! כיום מקדם אתרים הוא גם: איש מכירות,איש שיווק,איש פרסום,קופרייטר, ובנוסף שולט בצורה חזקה ומוחלטת בכל תחום קידום האתרים.

ולמה כל זה קורה?

גוגל הבינה שמה שטוב לה לא בהכרח טוב לגולש. שכנראה אם יציפו את האתר במילות מפתח ללא שום פרופורציה, כנראה שזה יהיה אתר רדוד ושהגולש לא ימצא בו שום עניין משמעותי.

שים לב אליך, כשאתה קורא כרגע את המאמר, האם אתה מוצא מילים שחוזרות על עצמם בצורה מציקה?! אני לא מאמין, המאמר נכתב כדי שאתה, הגולש, תקבל ערך מוסף ותהנה לקרוא אותו.

זה מה שגוגל רוצה! מה שטוב לגולש יהיה טוב לגוגל.

גוגל נותנת היום עדיפות עליונה לאתרים שנכנסים אליהם ויוצאים לאחר הרבה זמן. כמובן לא שעות, אבל כמה דקות טובות יספיקו כדי שגוגל תבין שהאתר שלך מעניין את הגולש.

נלך רחוק יותר? וכאן בעצם תבין את משמעות מאמר זה. במידה ומקדם אתרים יצליח לגרום למבקרים באתר לחזור אל האתר כמה וכמה פעמים, גוגל נותנת לאתר עדיפות חזקה במיוחד!, ומקפיצה אותו בתוצאות החיפוש.

כי בוא נחשוב, גוגל אומרת:

"האתר היה כ"כ טוב לגולש, שהוא עוד חזר אליו פעם נוספת! אם כך, האתר הזה חייב להיות בעמוד הראשון כדי שעוד גולשים יחשפו אליו".

אך חשוב לדעת: כמו שדבר זה מעלה את האתר משמעותית בתוצאות החיפוש כך גם ההפך. במידה וגולש נכנס לאתר ומקליק החוצה לאחר כמה שניות בודדות? גוגל מבין שהאתר לא רלוונטי ולא מעניין ולכן מוריד אותו. בוא נלך יותר רחוק, אם גולש נכנס לאתר שלך ויצא ממנו והמשיך לתוצאה אחרת בתוצאות החיפוש?

דבר זה יפגע באתר שלך קשות!

לחזרה לדף הבית שלי לחצו כאן